Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

  • Palenie tytoniu powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w jamie ustnej, co ogranicza dopływ krwi do tkanek dziąsła i kości szczęk. Postępujące zapalenie dziąseł powoduje powstanie zapalenia przyzębia, zwane inaczej paradontozą. To poważne schorzenie prowadzące to zniszczenia tkanek otaczających ząb. Skutkuje tworzeniem się kieszonek dziąsłowych, odsłonięciem korzeni zębów, rozchwianiem zębów, a nawet ich utratą.


  • Głównymi objawami bruksizmu jest ból twarzy, szyi, karku, ramion, głowy, stawu skroniowo-żuchwowego, uszu. Przy dłuższym trwaniu niezdiagnozowanej i nieleczonej choroby obserwuje się przerosty mięśni żwaczy – z czego wynika charakterystyczny „kwadratowy” kształt twarzy i mięśni skroniowych oraz wzrost napięcia mięśni obręczy barkowej, szczególnie mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego. Zdarza się, że Pacjent ma ograniczony zakres otwierania ust.

    W jamie ustnej widoczne są: pęknięcia szkliwa, ubytki klinowe (niepróchnicowe zagłębienia o ostrych krawędziach na granicy korony i korzenia zęba wynikające z braku szkliwa, w których widoczna jest żółta lub brązowa zębina), patologiczne skrócenie wysokości koron przez wieloletnie ścieranie ząb o ząb, obniżenie wysokości zwarcia oraz zmiany na błonie śluzowej: maceracja nabłonka i zgrubienie na błonie śluzowej.


  • Odkryj siłę bondingu stomatologicznego w NL Clinic! Zdobywaj komplementy dzięki swojemu olśniewającemu uśmiechowi, osiągniętemu przez szybką, kosztowo-efektywną, i minimalnie inwazyjną procedurę. Bonding to klucz do pewności siebie, którego potrzebujesz, aby świecić w życiu osobistym i zawodowym. W Katowicach nasi specjaliści z dziedziny stomatologii estetycznej używają najnowocześniejszych technik, aby przekształcić Twój uśmiech, maskując wszelkie niedoskonałości, takie jak pęknięcia, przebarwienia czy nierówności. Nie pozwól, aby drobne mankamenty trzymały Cię w miejscu - zarezerwuj swoją konsultację w NL Clinic i zrób pierwszy krok w kierunku życia pełnego radosnych uśmiechów i nieograniczonej pewności siebie. Twoja przemiana czeka, a Twoja przyszłość zaczyna się tutaj!