Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wybielanie zębów

Aby mieć pewność, że nadanie blasku naszemu uśmiechowi jest dla stomatologa kwestią równie istotną, jak dla nas samych, musimy mieć poczucie, że nasze problemy są dla lekarza wyzwaniem i inspiracją. Właśnie w taki sposób podchodzimy do stomatologii estetycznej w naszej klinice w Katowicach. Ta gałąź stomatologii, obejmująca m. in. wybielanie zębów, licówki, czy protezy szkieletowe. Jest ona dla nas czymś znacznie więcej, niż zwykłą poprawą koloru czy kształtu zębów, ponieważ nasze zabiegi dentystyczne poprawiają całkowicie ogólny wygląd twarzy.

- Stomatologia estetyczna w NL Clinic – co oferujemy?

Ta dziedzina stomatologii stawia sobie za cel poprawę walorów estetycznych uzębienia. Większość pacjentów pod pojęciem stomatologii estetycznej rozumie głównie wybielanie zębów, ale zakres zabiegów mogących uczynić nasz uśmiech piękniejszym jest o wiele większy. Stawiając sobie za cel uczynienie uśmiechu najpiękniejszą wizytówką naszych pacjentów, NL Clinic oferuje wachlarz działań stomatologicznych poprawiających dotychczasowy koloryt i kształt zębów oraz ogólnej estetyki uśmiechu. W tym celu w naszej klinice przeprowadzamy między innymi:


Bezpieczne, nakładkowe wybielanie zębów za pomocą indywidualnych szyn

Ten rodzaj wybielania to szczególnie nieinwazyjny, skuteczny sposób na uzyskanie bielszego odcienia zębów, a co ważne – nie osłabiający nazbyt zęba i nie wywołujący zbędnych chemicznych zmian w obrębie jego struktury.

 

Jeżeli zapadnie decyzja o domowym wybielaniu metodą nakładkową, w pierwszej kolejności nasi stomatolodzy gruntownie badają stan uzębienia i dziąseł pacjenta, oraz dokonują gruntownego oczyszczenia zębów. W przypadku stwierdzenia ubytków bądź istnienia starych wypełnień, niejednokrotnie przed wybielaniem stomatolodzy zastosują tymczasowe wypełnienia, a po nich założą nowe. Wynika to z faktu, że korony, licówki, mosty i inne wypełnienia nie zmieniają swojego koloru podczas wybielania i w przypadku pozostawienia dawnych wypełnień byłyby widoczne odznaczenia.

 

Najważniejszą cechą nakładkowego wybielania zębów jest przygotowanie spersonalizowanych nakładek na zęby wykonanych na bazie pobranych wcześniej wycisków uzębienia. W ten sposób mamy pewność, że wybielanie zostanie przeprowadzone naprawdę dokładnie i wyłącznie pod kątem kształtu naszych zębów. Jednak takie wybielanie wymaga udziału i konsekwencji samego pacjenta, który – po otrzymaniu specjalistycznego preparatu wybielającego – ma za zadanie zakładać na noc wypełnione nim nakładki. Proces ten trwa mniej więcej około 10 dni, a takie wieloetapowe aplikowanie substancji wybielającej gwarantuje nieagresywne, stopniowe uzyskiwanie stomatologicznych efektów estetycznych. Należy jednak pamiętać, że podczas procesu wybielania nakładkowego szkliwo zębów może być nieco bardziej podatne na przebarwienia z powodu nieznacznego odwodnienia, dlatego też pacjent powinien również wystrzegać się palenia papierosów oraz spożywania tych napojów i pokarmów, które mogą takie przebarwienia powodować.

O czym należy pamiętać podczas nakładkowego wybielania zębów?

Stomatolodzy z NL Clinic radzą:

Zanim założy się nakładki, należy bezwzględnie oczyścić zęby (najlepiej za pomocą szczotkowania i nitkowania). Następnie wystarczy zaaplikować do szyny niewielką ilość żelu wybielającego, pamiętając, by umieścić go od tej strony zębów, którą chcemy wybielić – czyli, fachowo mówiąc, od strony ich powierzchni wargowej. Po umieszczeniu nakładek na zębach, w celu uniknięcia podrażnień, usuwamy ewentualny nadmiar preparatu z błony śluzowej i pozostawiamy szyny w jamie ustnej na noc. To optymalne rozwiązanie, ponieważ gdy nakładka znajduje się w jamie ustnej, nie należy niczego pić ani jeść. Sen jest zatem najlepszym czasem na działanie preparatu. Dokładny czas noszenia nakładki wybielającej jest zawsze precyzyjnie dobierany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę stomatologów w NL Clinic, ponieważ jest zależny od indywidualnego toku wybielania zębów oraz stężenia żelu wybielającego.

 

Po upływie pożądanego czasu i zdjęciu szyny wybielającej, oczyszczamy dokładnie jamę ustną z resztek preparatu i starannie płuczemy jamę ustną.

 

Niektórzy pacjenci wspominają o nadwrażliwości zębów po zakończeniu leczenia, dlatego dobrym i skutecznym rozwiązaniem polecanym w naszym gabinecie w Katowicach jest stosowanie specjalistycznych past znoszących nadwrażliwość przez pewien czas przed oraz po wybielaniu. Jeżeli jednak wybielanie jest przeprowadzane prawidłowo, nie nosimy nakładek przez czas dłuższy, niż zalecany, a z dziąseł i śluzówki usuwamy starannie nadmiar preparatu wybielającego, problem nadwrażliwości może nas w ogóle nie dotknąć. Osobom z nadwrażliwością polecamy wybielanie zębów systemem Prevdent

Wybielanie regeneracyjne PREVDENT

PREVEDENT to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa. połączenie aktywnej substancji wybielającej - 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje ...

 

Zabieg wybielania Prevdent składa sie z trzech etapów:

 

  • Usunięcie plam,

Etap ten poprzez użycie preparatu  „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. Prevdent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

 

 

  • Wybielanie zlampą UV

Etap wykonywany z pomocą sprcjlnej pianki zawierającej aktywny tlen z nano-hydroksyapatytem, który  jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje szybkie wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.

 

 

  • Naprawa szkliwa

Zastosowanie specjalnego serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, daje to pacjentowi zdrowy, biały uśmiech bez dokuczliwej nadwrażliwości.

Wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowymszyn

W niektórych przypadkach po leczeniu kanałowym, wskutek niedostatecznego opracowania komory zęba, może dojść do hemolizy krwi pozostawionej w jego zachyłkach. Konsekwencją tego jest ciemnienie lub sinienie zęba, co bardzo poważnie zaburza estetykę uśmiechu. Jednak nawet martwy już ząb można wciąż wybielić i taki zabieg również można przeprowadzić w naszym gabinecie stomatologicznym na osiedlu Witosa w Katowicach. W tym celu nasi dentyści ponownie otwierają koronę takiego przebarwionego zęba, opracowują ją na nowo i wprowadzają do niej specjalny preparat do wybielania martwych zębów. Zabieg ten może być wykonany pod mikroskopem w celu zapewnienia najwyższej możliwej obecnie skuteczności. Po kilkukrotnej wymianie takiego wkładu wybielającego i uzyskaniu pożądanego efektu, komorę zęba zamyka się ponownie za pomocą wypełnienia kompozytowego.

Licówki

Niemal wszystkie hollywoodzkie gwiazdy i postacie z pierwszych stron gazet przyznają się do stosowania licówek. W czym tkwi sekret popularności tych uzupełnień protetycznych? Otóż te cieniutkie, porcelanowe, ceramiczne lub kompozytowe nakładki są w stanie niemal natychmiast diametralnie poprawić estetykę naszego uśmiechu.

 

 

Jakie rodzaje licówek stosuje się w gabinecie stomatologicznym Nl Clinic?

Obecnie rozróżniamy wiele rodzajów licówek: licówki akrylowe, kompozytowe, porcelanowe, ceramiczne i pełnoceramiczne.  Nl-Clinic oferuje licówki porcelanowe i cyrkonowe. Cena takiej licówki uzależniona jest od materiału, z którego jest wykonana, a aktualny cennik dostępny jest  w siedzibie naszej placówki.

 

  • Licówki kompozytowe to tańsza alternatywa dla licówek porcelanowych czy ceramicznych, ale ich przystępniejsza cena nie oznacza wcale, że nie są pozbawione zalet. Licówki tego typu są wykonane z kompozytu stosowanego do wypełnień ubytków, i choć ma to wpływ na ich barwę (jest dość jednolita), to jednocześnie umożliwia założenie licówki podczas tylko jednej wizyty. Takie licówki są wytrzymałe, twarde, i bardzo zdecydowanie korygują przebarwienia. Należy jednak pamiętać, że po upływie długiego czasu od założenia, same mogą ulec przebarwieniu. Dlatego też zalecana jest wymiana licówek kompozytowych.

 

  • Licówki porcelanowe to obecnie najbardziej rozpowszechniony rodzaj licówek. Ponieważ odznaczają się szczególną wytrzymałością mechaniczną, są odporne na osadzanie się kamienia i wyglądają bardzo naturalnie, cena licówki porcelanowej jest wyższa, niż kompozytowej. Ponadto, licówki porcelanowe cechują się dłuższą żywotnością – przy należytej dbałości, wytrzymują w bardzo dobrym stanie nawet do 10 lat. Dentysta mocuje się je głównie na powierzchniach zębów widocznych podczas otwierania ust i mówienia. Cena licówki porcelanowej w Nl-Clinic do sprawdzenia tutaj.

 

  • Licówki cyrkonowe używane w Nl Clinic - to już najwyższa półka nowoczesnej stomatologii estetycznej i maksymalny komfort pacjenta. Po pierwsze, przy tym rodzaju licówek nie jest konieczne szlifowanie powierzchni zębów. Po drugie, licówki na bazie cyrkonu są pozbawione jakichkolwiek metali, są całkowicie bezpieczne i antyalergiczne, przyjazne ludzkiej tkance i elektrycznie obojętne. Podobnie, jak w przypadku licówek porcelanowych, utrudniają osadzanie się kamienia, bakterii czy płytki nazębnej, są nadzwyczaj wytrzymałe i odporne na działanie kwasów, a kolorystycznie są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Cena licówki cyrkonowej naturalnie uwzględnia te wszystkie zalety.

Protezy szkieletowe

Rozwiązanie polecane przez nas dla osób posiadających taki rodzaj znacznych braków w uzębieniu, których nie da się uzupełnić za pomocą mostów. Ta forma metalowo – akrylowych protez dopasowanych do kształtu podłoża jamy ustnej utrzymuje się na łukach zębowych dzięki sprężystym, metalowym klamrom zapewniającym stabilność pozostałym zębom. Taki rodzaj rekonstrukcji inarządów żucia wymaga niejednokrotnie wcześniejszego leczenia periodontologicznnego, chirurgicznego lub nawet ortodontycznego, ponieważ rola protez nie ogranicza się jedynie do walorów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Protezy szkieletowe pozwalają uniknąć rozchwiania sąsiadujących zębów, a także nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych, wysuwania zębów przeciwległych czy innych zaburzeń.  Pod względem estetycznym natomiast stosowane przez nas protezy szkieletowe pomagają uzyskać efekt pełnego, naturalnego uzębienia.

 

W Centrum Stomatologicznym Nl Clinic oferujemy szeroki wachlarz protez (protezy szkieletowe, acetalowe, akrylowe 1-4 zębowe, akrylowe 5-14 zębowe, natychmiastowe i inne), a ponieważ należą one do pogranicza stomatologii estetycznej i protetyki, więcej informacji na temat protez można przeczytać w dziale protetyka.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani nowoczesną stomatologią estetyczną w Katowicach, serdecznie zapraszamy na konsultacje do naszego centrum na osiedlu Witosa w Katowicach.

Implanty zębowe

W odpowiednich warunkach, stosując implanty zębowe o odpowiedniej budowie i powierzchni, można tego samego dnia wszczepić je i obciążyć uzupełnieniem protetycznym.  Czasami proces rekonstrukcji zębów na implantach może trwać nawet do dziewięciu miesięcy, odpowiednio dla szczęki górnej 4-6 miesięcy po założeniu wszczepu, a dla żuchwy 1-3 miesięcy. Warto uzbroić się w cierpliwość – odsetek powodzeń zabiegów implantologicznych wynosi ok. 97%, a osiągniętego komfortu i estetyki nie można porównać do żadnego innego rozwiązania niwelującego braki uzębienia.