tel. 32 250 48 28

ul. Obroki 68, Katowice

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK:  8:30 - 20:00

SOBOTA:  9:00 - 13:00

( po wcześniejszym ustaleniu terminu )

Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

WYBIELANIE ZĘBÓW 

 +

WZMOCNIENIE SZKLIWA


Regeneracyjne wybielanie zębów

PREVEDENT to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa. połączenie aktywnej substancji wybielającej - 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Procedura wybielania firmy Prevdent jest bezpieczna. W trakcie stosowania tej procedury szkliwo zęba nie ulega zniszczeniu. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze.

Jak bardzo można wybielić zęby?

 Cechami wyróżniającymi system są:

•      wybielenie zębów o kilka odcieni podczas jednej wizyty,

•      specjalna lampa wspomagająca wybielanie,

•      zniesienie nadwrażliwości podczas zabiegu,

•      remineralizacja szkliwa.

 

Badania pokazują, iż przy zastosowaniu metody PREVDENT możemy osiągnąć biel o 7,8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Rezultat ten będzie również zależał od obecnego koloru oraz uwarunkowań własnych pacjenta.

Jak długo zęby pozostaną białe?

Efekt procedury wybielania zębów za pomocą systemu PREVEDENT może się utrzymać od 2 do 3 lat. Oczywiście rezultat zależny będzie także od indywidualnych warunków pacjenta oraz nawyków żywieniowych.

Co z zębami leczonymi kanałowo ?

W niektórych przypadkach po leczeniu kanałowym, wskutek niedostatecznego opracowania komory zęba, może dojść do hemolizy krwi pozostawionej w jego zachyłkach. Konsekwencją tego jest ciemnienie lub sinienie zęba, co bardzo poważnie zaburza estetykę uśmiechu. Jednak nawet martwy już ząb można wciąż wybielić i taki zabieg również można przeprowadzić w naszym centrum w Katowicach. W tym celu nasi dentyści ponownie otwierają koronę takiego przebarwionego zęba, opracowują ją na nowo i wprowadzają do niej specjalny preparat do wybielania martwych zębów. Po kilkukrotnej wymianie takiego wkładu wybielającego i uzyskaniu pożądanego efektu, komorę zęba zamyka się ponownie zazwyczaj za pomocą wypełnienia kompozytowego.

Co po zabiegu?

Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwinki (cola, kawa, herbata, czerwone mięso, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów. Należy utrzymywać przez ten czas tzw. „biała dietę”.

Procedura

Na procedurę PREVEDENT składają się 3 etapy:

 

1) Usunięcie plam - użycie "Stain Removal" usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent "Stain Removal" jest zaawansowaną kombinacją środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

 

2) Wybielanie - w wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.

 

3) Naprawa szkliwa - zastosowanie PrevDent "Serum" dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym i białym uśmiechem.

Co to jest nHAp ?

Hydroksyapatyt jest minerałem, który stanowi 68% zębiny i 97% szkliwa zębów. Nano-Hydroksyapatyt jest znacznie mniejszą wersją tego materiału i posiada zdolność łączenia się z Hydroksyapatytem obecnym w zębach. Przenikając głęboko do kanalików zębiny nHAp eliminuje nadwrażliwość, przy jednoczesnej remineralizacji i odbudowie uszkodzonego szkliwa. Sprawia, że zęby stają się jaśniejsze, a ich powierzchnia bardziej gładka i błyszcząca. A to nie wszystko!

Dużo dziś słyszymy na temat toksyczności i długofalowych efektów ubocznych stosowania powszechnego w produktach do higieny jamy ustnej fluoru. Mamy na to odpowiedź! Nano‑Hydroksyapatyt nie tylko ogranicza nadwrażliwość zębów, ale z powodzeniem zastąpi pastę z fluorem, gdyż zapewnia w 100% naturalne i bezpieczne działanie.