Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

UROLOG

Dr Michał Pułtorak Specjalista Urolog FEBU


Dr Michał Pułtorak Specjalista Urolog FEBU

   

Rok 2012 - ukończenie studiów na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, Wydział Lekarski w Zabrzu. Uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Urologii w 2020r.

 

Pełniłem funkcję zastępcy, a następnie Kierownika Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej w latach 2020-2022r.

Jestem specjalistą w dziedzinie medycyny, który skoncentrowany jest na leczeniu problemów związanych z kamieniami w układzie moczowym. Wykorzystuję zaawansowaną technologię, taką jak metoda RIRS, w której używam jednorazowego sprzętu z cyfrowym systemem LithoVue od firmy Boston Scientific. To pozwala mi zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegów, chroniąc pacjentów przed potencjalnymi powikłaniami urazowymi i infekcyjnymi. Moje usługi obejmują rozdrabnianie złogów zarówno w moczowodach (URS) jak i w pęcherzu moczowym (cystolitotrypsja). W trakcie tych procedur korzystam z jednego z laserów holmowych o mocy 100 watów, systemu Quanta.

 

Dodatkowo, przeprowadzam innowacyjne zabiegi REZUM, które zmniejszają objętość prostaty poprzez niewielko inwazyjne podanie pary wodnej do gruczołu krokowego. Ta metoda cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwala poprawić stan zdrowia pacjentów, nie usuwając całkowicie prostaty.

 

Posiadam również doświadczenie w wykonywaniu zaawansowanych zabiegów endoskopowych, takich jak HOLEP, TUEB, TUR-P plazma, w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, guzów pęcherza moczowego (TUR-BT) oraz kamicy układu moczowego (URS/RIRS).

W przeszłości pełniłem ważne funkcje kierownicze w dziale urologii, co pozwoliło mi zdobyć cenne doświadczenie w pracy z pacjentami. Obecnie prowadzę prywatną praktykę  również w Katowicach.

tel. 32 250 48 28

W NL Clinic przyjmuję

w poniedziałki od 16:00-19:30:00

w piątki od 16:00-19:00

Posiadane certyfikaty:

- Ultrasonografia jamy brzusznej i układu moczowo – płciowego

- Biopsja fuzyjna stercza

- liczne certyfikaty ukończenia warsztatów endoskopowych i laparoskopowych, a także uczestnictwa w wielu kongresach międzynarodowych.

Od lat jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego

 

Wykonywane zabiegi medyczne:

- Leczenia kamicy układu moczowego najnowocześniejszymi metodami m.in. RIRS

- Usuwanie prostaty metodą HOLEP/TUR-P/Bi-TUEP/REZUM/

- Usuwanie guzów pęcherza moczowego nowoczesną metodą en-block (plazmą i laserem)

 

Prywatnie:

Pasjonata muzyki do potęgi n-tej – od wielu lat jest członkiem szantowego zespołu Leje na pokład oraz Zawratu, którego liderem jest Pan Profesor Zbigniew Nawrat. Człowiek orkiestra: śpiewa, tworzy i komponuje. Potrafi grać na instrumentach m.in.: pianinie, gitarze, flecie, xaphoonie, duduku.

nieobce jest mu aktywne spędzenie czasu – zdobywanie górskich szczytów, jazda na nartach, a także koszykówka.

żeglarstwo jest mu bliskie od najmłodszych lat, a czas spędzony na wodzie pozwala mu zebrać siły i wyciszyć myśli

prywatnie jest mężem pięknej i cudownej kobiety, z którą dzieli pasję do śpiewania oraz ojcem dwóch kochanych, małych córeczek.

Jak podkreślają jego Pacjenci oraz koledzy i koleżanki z zespołu, jest wspaniałym lekarzem a przede wszystkim dobrym człowiekiem, którego uśmiech potrafi wyleczyć niejedną duszę


Urolog to Twój przyjaciel!

Więcej  na stronach:

 

NL CLINIC mieści się przy ul. Obroki 68 w Katowicach. Obok znajduje się "Papugarnia Carmen". 

Przy budynku znajduje się obszerny parking.  Zapraszam!