Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

STOMATOLOGICZNE LECZENIE ZACHOWAWCZE

Co właściwie oznacza leczenie zachowawcze i dlaczego warto je jak najszybciej podjąć?

Kiedy profilaktyka stomatologiczna okazuje się niewystarczająca, należy podjąć leczenie zachowawcze. W stomatologii to przede wszystkim leczenie próchnicy i szereg zabiegów mających na celu jak najdłuższe zachowanie zdrowego uśmiechu pacjentów i ich własnych zębów. Świadomość, co do związku pomiędzy stanem uzębienia a samopoczuciem i zdrowiem ogólnym na szczęście rośnie. Niestety, wskutek zaniedbań z dzieciństwa, strachu przed bólem lub wstydu, wciąż bardzo wielu z nas zgłasza się do dentysty w chwili, gdy stan zdrowia jamy ustnej wymaga już nagłej interwencji. Na szczęście i taki stan rzeczy nie stanowi problemu dla naszych stomatologów.

Dlaczego leczenie zachowawcze w NL Clinic jest  skuteczne?

Lekarze w NL Clinic gwarantują pacjentom bezbolesny, bezstresowy i zindywidualizowany proces odzyskiwania zdrowego uśmiechu. Wszystkie obawy naszych pacjentów traktujemy bardzo poważnie, ponieważ wierzymy, że każdy zasługuje na wspaniały uśmiech i dokładamy w tym celu wszelkich starań. Dotyczy to również jakości stosowanego przez nas sprzętu dentystycznego, preparatów i wypełnień. O ile np. wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych oferuje dziś bardzo dobre wypełnienia, o tyle o najwyższej jakości materiałów kompozytowych stosowanych w NL Clinic można przekonać się „na własnym zębie” po wielu latach, gdy, mimo upływu czasu, nie zauważymy skutków tzw. skurczu polimeryzacyjnego. Zjawisko to dotyczy wielu światłoutwardzalnych kompozytów  i polega na tym, że wypełnienie zmniejsza swoją objętość, powodując tzw. nieszczelność brzeżną. Ona zaś jest już prostą drogą do próchnicy. Stomatolodzy w NL Clinic nie tylko stosują materiały kompozytowe chroniące przed wystąpieniem tego zjawiska, ale także wiedzą, w jaki sposób nakładać warstwy wypełnienia, by uniknąć skurczu polimeryzacyjnego.

Czy stomatologiczne leczenie zachowawcze jest drogie?

Odpowiedź na tak postawione pytanie zależy oczywiście od stanu uzębienia oraz stosowanych zabiegów dentystycznych, niemniej warto pamiętać, że inwestycja we własny, zdrowy uśmiech jest z rodzaju tych najbardziej opłacalnych w życiu. Zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest poddać się zawczasu leczeniu zachowawczemu, niż później np. inwestować w implanty.

Powszechnym jest również przekonanie, że cena plomby jest wprost proporcjonalna do rozmiaru ubytku. Mimo, iż istnieje między nimi oczywista zależność, precyzyjniej byłoby wyjaśnić, że w stomatologii rozróżnia się aż pięć rodzajów powierzchni na zębie. W szczęce są to powierzchnie zwane żującą, mezjalną, podniebienną, dystalną i policzkową, w żuchwie zaś, zamiast powierzchni podniebiennej, żującej i policzkowej, wyróżnia się powierzchnię sieczną, językową i wargową. Cena zabiegu jest więc uzależniona właśnie od liczby zaatakowanych przez próchnicę powierzchni, zawsze jest to jednak cena przystępna, choć wliczająca wypełnienia najwyżej jakości.

Posiadając bogatą wiedzę na temat różnorodnych problemów stomatologicznych, poza empatycznym podejściem naszych dentystów, NL Clinic oferuje pacjentom wachlarz specjalistycznego sprzętu i kompleksowych usług pozwalających ocalić ich uśmiech w leczeniu zachowawczym.. Szczegóły znajdą Państwo w naszym cenniku, a wśród przeprowadzanych przez nas zabiegów i oferowanych usług można znaleźć m.in.:


 • Szeroką diagnostykę i specjalistyczne porady stomatologiczne chorób zębów i   przyzębia,
 • Opracowanie indywidualnego toku leczenia dla każdego Pacjenta, z uwzględnieniem jego możliwości czasowych, stanu zdrowia i obaw,
 • Bezbolesne leczenie próchnicy,
 • Leczenie kanałowe, równiż pod mikroskopem z mechanicznym opracowaniem kanału (co przyspiesza leczenie),
 • Leczenie nadwrażliwych zębów,
 • Różne rodzaje wypełnień wysokiej jakości (światłoutwardzalne, w tym kolorowe w zębie mlecznym),
 • Licowanie zębów materiałem światłoutwardzalnym,
 • Kosmetyczną odbudowę zębów bez materiałów wzmacniających
 • Korony pełnoceramiczne,
 • Estetyczne licówki,
 • Nowoczesne protezy w tym elastyczne,
 • Wybielanie martwych zębów,
 • Wybielanie regeneracyjne zębów ,
 • Zabieki chirurgiczne,
 • Implanty zębebów w systemach ekonomicznych oraz premium,
 • … i wiele innych.

Jeśli szukacie Państwo centrum stomatologicznego, w którym każdy nadający się do „uratowania” ząb  jest na wagę złota – zapraszamy do NL Clinic w Katowicach, ponieważ - o ile nie ma ku temu jednoznacznych wskazań - ekstrakcję traktujemy jako ostateczność. Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy, dobieramy plan leczenia indywidualnie do możliwości, wieku i stanu każdego pacjenta. Rozmawiamy, tłumaczymy, leczymy skutecznie, nowocześnie i nie oszczędzając na jakości materiałów, aby na końcu otrzymać największą nagrodę – szczery i zdrowy uśmiech naszego szczęśliwego pacjenta.