tel. 32 250 48 28

ul. Obroki 68, Katowice

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK:  8:30 - 20:00

SOBOTA:  9:00 - 13:00

( po wcześniejszym ustaleniu terminu )

Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

COVID-19 (Sars-CoV-2) IgG/IgM Test na przeciwciała

Test na przeciwciała IgG

Przeciwciała IgG pojawiają się w układzie odpornościowym organizmu podczas infekcji. Przeciwciała IgG zazwyczaj pojawiają się po około 2-4 tygodniach, utrzymują się dłużej, zanikają powoli, ich stężenie jest stosunkowo wysokie. Wykrywanie wirusa COVID-19 przy pomocy przeciwciała IgG cechuje się wysoką czułością, silną specyficznością i wyraźną identyfikacją poprzednich infekcji wirusowych. W związku z tym wykrycie przeciwciał IgG jest bardzo istotne w badaniu epidemiologicznym. Przeciwciała IgG pojawiają się później niż przeciwciała IgM i osiągają szczyt w około cztery tygodnie. Utrzymują się w organizmie przez długi czas i są oznaką wcześniej przebytej infekcji.


Badanie dedykowane jest dla osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo i mogą być źródłem infekcji oraz osób z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej, którzy nie byli badani w kierunku koronawirusa.


Zasada testu serologicznego

Zestaw testowy do wykrywania przeciwciał opiera się na zasadzie immunochromatografii z zastosowaniem cząsteczek złota. Służy on do wykrywania przeciwciał w surowicy, osoczu krwi.

 

Antygeny (przeciwciała) IgM i IgG są produkowane przez organizm w ciągu 3 do 7 dni po zakażeniu 2019-nCoV, mogą więc służyć na wczesnym etapie wykrywania choroby jako marker diagnostyczny. Jeżeli wynik przeciwciał IgM wykracza ponad normę oznacza to, że choroba prawdopodobnie jest w stadium początkowym. Im dłużej organizm jest zakażony, tym stężenie IgM spada,  natomiast rośnie stężenie IgG.

 

Pozytywny wynik testu anty-SARS-CoV-2, IgM w surowicy pacjenta może świadczyć  o aktywnym zakażeniu - nie zgłaszamy tego wyniku do Sanepidu, ponieważ wynik należy najpierw potwierdzić wykonując test molekularny techniką RT PCR (dostępny w wybranych laboratoriach).

Bezpieczeństwo

Wirus przenosi się drogą kropelkową również przez osoby nieświadome zakażenia, dlatego nasz personel stosuje odpowiedni sprzęt, środki ochrony i spełnia stosowne wymogi.

 

W trosce o zdrowie  naszych klientów, jak i nasz personel, robimy wszystko, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, dlatego klienci z objawami infekcji (gorączka, kaszel, duszności) nie są obsługiwani.

Cena testu Sars-CoV-2 (COVID19)

Koszt wykonania testu to   150 zł.

Wizyta wymaga wcześniejszej rejestracji.