Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

CYFROWE RTG ZĘBÓW

Co daje badanie RTG ?

Cyfrowe RTG zębów stało się standardem w stomatologii. Wykonujemy zdjęcia punktowe oraz panoramiczne. Technika cyfrowa pozwala na zredukowanie dawki promieniowania oraz na dodatkową obróbkę z wykorzystaniem filtrów i narzędzi diagnostycznych służących np. do pomiarów, czy planowania leczenia. Dobrej jakości zdjęcie pomaga lekarzowi w diagnostyce, ale również jest gwarancją właściwego doboru metody postępowania oraz skuteczności leczenia.


Prawie każdy pierwszorazowy pacjent ma wykonywane zdjęcie RTG - ponieważ w takim badaniu odwzorowane są zarówno tkanki zęba, jak i kość. Lekarz znajduje oznaki próchnicy, przebieg kanałów i resorpcję zębów, złamanie korzenia. W kości może stwierdzić rozrzedzenie, które wskazuje na przykład na konieczność wykonania leczenia kanałowego lub ponownego leczenia kanałowego. Dodatkowo badanie RTG pozwala zauważyć nieprawidłowości w kości, które niestety czasami świadczą o rozwoju nowotworu.


Pacjenci na życzenie otrzymują zdjęcia na płycie DVD . Opłata zgodna z cennikiem.

Przykładow zdjecie punktowe.

Przykładowe zdjecie panoramiczne

Jak się przygotować do badania?

Do badań rentgenowskich nie wymagane jest jakiekolwiek przygotowanie.

Przeciwwskazania

Badania RTG można wykonywać tylko w przypadku bezwzględnej konieczności u kobiet w ciąży, jak również u kobiet w drugiej części cyklu miesięcznego, gdy istnieje podejrzenie zajścia w ciążę

 

Badanie ze zmniejszoną dawką promieniowania, ostrożnie wykonuje się dzieci.

 

Badań nie należy wykonywać zbyt często, warto więc poinformować swojego lekarza , jeśli w ostatnim czasie było wykonywane badanie RTG.