ul. Obroki 68, Katowice
Budowa implantu, jego kształt i zastosowany materiał – wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jak będzie przebiegać proces osseointegracji, czyli łączenia się implantu z kością. Jeśli chodzi o implant V3 MIS, to opracowano go właśnie w ten sposób, by osseointegracja mogła postępować dynamicznie i bez problemów. Przyczynia się do tego, m.in. trójkątny kształt tego modelu z systemu MIS. Taka forma sprawia, że kość rośnie szybciej, w krótszym czasie się regeneruje, co ostatecznie przekłada się na łączenie implantu z kością w krótkim czasie przy najlepszych, estetycznych efektach.
Stosując implant V3 MIS, można spodziewać się błyskawicznych korzyści, m.in. pod względem biologicznym. Model ten został opracowany w szczególny sposób, by udało się dzięki temu projektowi znacznie zwiększyć przyrost kości i tkanki miękkie, co w stu procentach się powiodło. Implant ten przyczynia się do wzrostu kości i tkanki tylko w tych miejscach, gdzie jest to naprawdę konieczne. Można więc powiedzieć, że model V3 MIS jest wyjątkowo inteligentny. Ostatecznie proces gojenia po odbudowie utraconych zębów przebiega szybciej, tkanka miękka zyskuje dobre podparcie, a wszystko w granicach doskonałej estetyki.
Trójkątny implant V3 MIS to same korzyści, ponieważ większy przyrost kości sprawia, że model ten nie jest tak widoczny w obszarze estetycznym, jak inne implanty. Trójkątny profil daje wręcz pewność, że zabieg implantologiczny zakończy się sukcesem, a odbudowa będzie długotrwała. Dzięki temu już podczas implementacji ekonomiczny, trójkątny implant jest otoczony większą ilością tkanki miękkiej i kości, co przyspiesza proces osseointegracji oraz gojenie.
Oprócz trójkątnej formy ważne są również przestrzenie beznaciskowe. Znajdują się one wokół górnej części implantu V3. W tej strefie może zbierać się krew, a gdy zastygnie, tworząc skrzep, następuje proces łączenia implantu z kością, który przebiega szybciej, a także wpływa na szybszy przyrost kości.
Przestrzenie, na które nie ma nacisku to również brak nacisku na kość korową – w efekcie minimalizuje to zanik kości wyrostka. W efekcie od razu po zamocowaniu implantu uzyskuje on pełną stabilność w wyrostku zębodołowym, a także umożliwia zachowanie jak największej ilości tkanki kostnej. Implementacja ma miejsce w trzech pozycjach i jej przebieg nie wpływa negatywnie na początkową stabilność wyrostka.
Jednym z rozwiązań, które cechują model V3 w systemie MIS, jest możliwość platform switching. Dzięki niej zachowana jest tkanka kostna wyrostka, która znajduje się wokół umieszczonego implantu. Udaje się także uszczelnić dziąsło, a tym samym zapewnić wzrost dużej ilości tkanki miękkiej.
Implant ten wyróżnia się także stożkowym łącznikiem o kącie 12 stopni. Element gwarantuje idealną szczelność, a także stanowi doskonałe połączenie między implantem a filarem. Dodatkowo dzięki platform switching łącznik wpływa na zmniejszenie mikroruchów implantu.
Kolejnym innowacyjnym wyróżnikiem w profilu modelu V3 MIS są mikropierścienie. Znajdują się na szyjce implantu – ich obecność sprawia, że udaje się ograniczyć nacisk implantu na tkankę kostną i jej resorpcję. W efekcie minimalizują zanik kości po implementacji, a jednocześnie zwiększa się kontakt implantu z kością BIC (z ang. Bone to Implant Contact).
Model ten ma charakterystyczną chropowatą powierzchnię, a także mikromorfologię. Taka struktura powstała na skutek piaskowania i wytrawiania kwasem. Takie rozwiązanie umożliwia znakomitą osseointegrację, a tym samym długotrwały sukces odbudowy implantologicznej z wykorzystaniem V3 MIS.
Implant ten wyróżnia się także płaskim wierzchołkiem. Takie wykończenie zapewnia doskonałą łączliwość implantu z tkanką kostną, zwłaszcza gdy przeprowadza się natychmiastową implementację.
Implant V3 w systemie MIS jest wykonany z czystszego tytanu o klasie 23 (stop Ti-6Al-4V ELI). Ten rodzaj tytanu zapewnia biokompatybilność, większą wytrzymałość na zmęczenie, a także niewielki współczynnik sprężystości. W praktyce oznacza to, że implant ten jest wykonany z najwyższej klasy stopu tytanu. Zewnętrzną powłokę stanowi tlenek tytanu TiO2 o wyjątkowo cienkiej warstwie.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnosci. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.