Stomatologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

Implant C1 MIS

Implant C1 MIS – charakterystyka i zastosowanie

Implant jest niezwykle istotnym elementem podczas procesu odbudowy brakującego uzębienia. Jego kształt, zastosowane materiały i sposób, w jaki integruje się z kością, przekładają się na to, czy protetyka implantologiczna będzie dobrze się spisywać u konkretnej osoby. Jakość i rodzaj zastosowanego materiału odgrywa nie mniejsze znaczenie jak właściwe umocowanie implantu. Sprawdzony implant to podstawa udanej odbudowy protetycznej, która uzupełnia braki w uzębieniu  i zapewnia piękny, zdrowy uśmiech. Implant C1 MIS to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli, który przeszedł odpowiednie testy i zaprojektowany tak, by leczenie implantologiczne było w pełni skuteczne i bezpieczne.

Czym się wyróżnia implant C1 MIS?

Implant C1 z systemu MIS to zaawansowany technologicznie element odbudowy protetycznej. Czy różni się od innych – przede wszystkim stożkowym połączeniem z anty-rotacją. Połączenie opiera się na 6 pozycjach na indeksie stożka, dzięki czemu implant jest dobrze umocowany. Zachowana jest również najwyższa szczelność w strefie połączenia implantu z łącznikiem. Dzięki temu mikro-ruchy są zminimalizowane, co w konsekwencji prowadzi do zachowania kości.

Implant C1 jest wyposażony w podwójny gwint, co przekłada się na jego lepszy kontakt z kością BIC (z ang. Bone to Implant Contact). Dzięki temu osseointegracja jest bardziej efektywna – implant jest stabilny, a odbudowa na nim długotrwała. Stosując ten model, można spodziewać się bardzo dobrych efektów w postaci dobrej, pierwotnej stabilizacji kości. Udaje się osiągnąć taki efekt z uwagi na właściwości samogwintujące i subtelną kondensację kości. 

Implant C1 MIS z mechanizmem podwójnej stabilizacji.

Na czym polega mechanizm podwójnej stabilizacji? Powstaje dzięki mikro i marko konstrukcji, a także poprzez zastosowanie unikalnej techniki wiercenia. Stożkowy implant C1 powoduje umiarkowane ściśnięcie kości na jego dwóch trzecich wysokości, co w konsekwencji prowadzi do błyskawicznej, mechanicznej stabilizacji pierwotnej kości. Z kolei jedna trzecia wysokości, czy ta część implantu, która znajduje się w okolicy wierzchołka, sprzyja szybkiej odbudowie kości. W ten sposób zwiększa się stabilność implantu, co ma szczególne znaczenie w pierwszych tygodniach po zastosowaniu implantu.

Czym jeszcze odróżnia się implant C1 MIS od innych?

Implanty C1 dostępne w systemie MIS są oznaczone różnymi kolorami. Dzięki temu znacznie łatwiej udaje się dobrać właściwy do konkretnego przypadku podczas odbudowy. Jest to implant, który można zastosować do odbudowy jednoetapowej oraz dwuetapowej. C1 MIS to model, który także sprawdzi się podczas tymczasowego uzupełniania braków. System C1 ma platform switching, dzięki czemu tkanki miękkie mają idealne warunki do szybkiego wzrostu. Kość więc nie zanika, ponieważ nie dochodzi do jej resorpcji.

Powierzchnia implantu jest porowata, co sprzyja procesowi osseointegracji, a w rezultacie ma istotny wpływ na długotrwałą odbudowę implantologiczną.  Każdy implant w systemie C1 jest zestawiony z odpowiednim do niego wiertłem, by było możliwe precyzyjne i optymalne opracowanie łoże. Każde wiertło stosuje się tylko raz podczas leczenia implatologicznego u Pacjenta, co znacznie ogranicza możliwość wystąpienia infekcji ze względu na doskonałą higienę podczas wykonywania zabiegu. Oprócz tego do każdego implantu jest indywidualnie przypisana śruba zamykająca, a także filar do odbudowy tymczasowej. Szeroki zestaw zintegrowany z implantem C1 ma znaczenie. Dzięki niemu Pacjent może liczyć na najlepsze leczenie implantologiczne, niezależnie od tego, czy konieczna będzie odbudowa jednoetapowa, czy dwuetapowa. 

Z czego jest wykonany implant C1 MIS?

C1 MIS to model, który wytwarza się na bazie stopu tytanu: Ti-6Al-4V ELI, klasa 23. Stop alfa-beta jest bardziej czysty niż Ti-6A1-4V. Czystość ta polega na tym, że w stopie jest znacznie mniej śródmiąższowych pierwiastków, czyli tlenu, azotu i węgla. Większa czystość tego stopu tytanu przekłada się na lepszą wytrzymałość i mniejszą wagę. Implant C1 MIS nie jest też podatny na korozję ani na pękanie. Natomiast zewnętrzna warstwa implantu C1 MIS jest wykonana z warstwy czystego tlenku tytanu o niewielkiej grubości. Model ten można więc zaliczyć do implantów klasy premium, ponieważ gwarantują doskonałą biokompatybilność. 

Cechy implant C1 MIS?

Najważniejsze cechy implantu C1 MIS to:

·       dobre umocowanie dzięki stożkowemu połączeniu z anty-rotacją,

·       podwójny gwint zapewnia bardzo dobry kontakt z kością BIC,

·       podwójna stabilizacja i szybka odbudowa kości,

·       stop tytanu z czystszej klasy 23, więc implant C1 jest lekki, wytrzymały i odporny na korozję,

·       gwarancja idealnej biokompatybilności.